Bosch teknik servisi bulaşık ve Buzdolabı servis hizmetinin yanı sıra buzdolabı teknik servis hizmeti de sağlamaktadır. Buzdolabı arızası kapsamında İzmir'de yerinde arıza tespit ve onarım hizmeti veren servisimiz, buzdolabı tamir hizmetinin yanı sıra beyaz eşya ürünlerine bakım hizmeti de vermektedir. Müşteri memnuniyeti kapsamında 7/24 çalışmalarına prosfesyonel bir yaklaşımla devam servisimiz, İzmir buzdolabı teknik servisi kapsamında gerçekleştirdiği tamir ve bakım işlemlerini de müşterilerinin 1 yıl ürün ve hizmet garantisi sağlamaktadır.

Orijinal Yedek Parça

İzmir Bosch teknik servis hizmetleri olarak Buzdolabı tamir, bakım ve onarım işlemlerinde 1 yıl garantili orjinal parça kullanılmaktadır.

7/24 Hizmet

Bosch teknik servisim, yetkili servis kalitesinde, arızalı çamaşır makinelerine, yerinde arıza tespit, bakım ve onarım hizmetini 7/24 müşterilerine sunmaktadır.

Uygun Fiyatlar

ÇBS merkez servisim Bosch Buzdolabı tamir ve servisi, uzman personeli ve ekonomik fiyat anlayışıyla İzmir'in tüm il ve ilçelerinde hizmet vermektedir.

Profesyonel Ekip

ÇBS merkez servisim, alanında uzman, saha tecrübesine sahip, yetişmiş teknisyen elemanları ile arızayı yerinde tespit eder ve en kısa sürede sonuca ulaştırır.

Sıkça Sorulan Sorular

Buzdolabını 5 dk. kapalı tutmak sorunu çözecektir. Eğer sıcaklı derecesi çok düşük ise ertesi gün yeniden kontrol etmek gerecek.

Bu sorunu çözebilmek için elektrik akımının olup olmadığı kontrol edilmelidir.

İkaz sesi geldiğinde ve alarm tuşu yandığında ilk olarak alarm tuşuna basarak ikaz sesini kapatabilirsiniz. Ardından buzdolabının kapısı kontrol edilerek hava giriş çıkışlarının normal seviyede olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Buzdolabının azami dondurma kapasitesinin dışına çıkılıp çıkılmadığı test edilmelidir.

Isı derece göstergesi ve aydınlanma yanıyorsa sergileme modu aktifleşmiş olabilir. Alarm tuşuna 10 saniye boyunca basılı tutarak sorunu çözebilirsiniz.

Buzdolaplarının içi temizleneceğinde kum, klor, ya da asit maddeleri içeren temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır. Ayrıca ovalama sırasında tel gibi sert malzemelerin kullanılması metalik yüzeylerde korozyona neden olabilir.

Soğutma sorunu çözmek için öncelikle buzdolabı raflarına aşırı ürün koymamanız gerekmektedir. Buzdolabı ile duvar kenarları birbirine temas etmeyecek şekilde raflardaki tabak ve tencerelerin ızgaraları tıkamamasına dikkat etmelisiniz. Ve tüm ızgaralar temiz olduğu durumlarda bu sorun ortaya çıkmayacaktır.

Termostat ayarı kışın 3’te yaz aylarında da 1’de olacak şekilde düzenlendiğinde bu sorun çözüme kavuşturulacaktır.

Kompresör aralıksız sürekli olarak çalışıyorsa termostat arızalanmış olabilir. Buzdolabı üzerindeki ideal sıcaklık ayarı daima 5 derece olmalıdır.

Buzdolabından gelen küçük sesler çalışma sisteminden kaynaklanmaktadır. Bir arıza değildir. Fakat sürtünme şeklinde bir ses geliyorsa bu buzdolabının lastik duvarına fanın çarpmış olmasından (bu ses kapak açılınca hemen kesiliyorsa teknik servise başvurmak gerekmektedir) kaynaklanıyor olabilir.

Bu sorunu çözmek için kapak contaları kontrol edilmelidir.

Buzlanma durumunda ilk olarak hava delikleri kontrol edilmelidir. Tıkanıklıklar açılmalıdır. Diğer taraftan soğutucu kısmına yerleştirilen açık ve üstü kapanmamış ürünler buzlanmaya neden olabilmektedir. Saklama kabı ya da streç tavsiye edilmektedir. Buzlanmanın bir diğer nedeni de termostat ayarı ile ilgili olabilir. Tavsiye edilen ayarda olması sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır.

BOSCH BUZDOLABI ARIZA KODLARI

1) Bosch Maxx Classic Serisi Arıza Kodları

-Bosch Buzdolabı Arıza Kodu E1
o E1 hata kodu buzdolabı bölmesi sensöründe arıza olduğunu göstermektedir. Bu arızanın kod kontrol modülünün kontrol edilmesi ve gerekiyorsa sensörün değiştirilmesi ile düzeltilebilmektedir.
-Bosch Buzdolabı Arıza Kodu E2
o E2 hata kodu evaporatörün sıcaklık sensörünün çalışmasında diğer bir anlamda soğutma odasının çalışmasında meydana gelen arızayı karşılamaktadır.
-Bosch Buzdolabı Arıza Kodu E3
o E3 hata kodu dondurucuda (sıcaklık sensöründe) ortaya çıkan arızaları tanımlamak için kullanılmaktadır.
-Bosch Buzdolabı Arıza Kodu E4
o E4 hata kodu dondurucunun kondenser sıcaklık sensöründe ortaya çıkan hatalar konusunda uyarı vermektedir.

HİZMET BÖLGELERİMİZ